tytul: DAS pyta się o wrocławski ZZK o przygotowanie budynków do zapobiegania smogowi w mieście. tytul: Zbiór często zadawanych pytań i odpowiedzi dotyczących prawnych aspektów kontroli przestrzegania uchwał antysmogowychtytul: Węgiel brunatny jak dopalaczetytul: Rusz powietrzem..., bo możesz – kampania społeczna na rzecz walki ze smogiemtytul: Pomiary jakości powietrza w Pisarzowicach 23-30.01.2019tytul: Nowa Ruda zasługuje na miano polskiej stolicy smogutytul: Wyniki pomiarów jakości powietrza w Jedlinie-Zdroju w zakresie stężenia pyłu zawieszonego PM10.tytul: Wyniki pomiarów jakości powietrza w Szczawnie-Zdrój w zakresie stężenia pyłu zawieszonego PM10:

Wyniki pomiarów jakości powietrza w Polanicy-Zdroju w zakresie stężenia pyłu zawieszonego PM10

opublikowano 21 lutego 2019r.

Celem akcji prowadzonej w lutym 2019 jest wykonanie za pomocą dwóch pyłomierzy pomiarów porównawczych w wybranych dolnośląskich miejscowościach, znajdujących się w terenach górskich, gdzie dyspersja zanieczyszczeń powietrza jest skomplikowana i utrudniona, a jakość powietrza może różnić się znacznie już na sąsiedniej ulicy z uwagi na ukształtowanie terenu.

Wyniki pomiarów jakości powietrza w Polanicy-Zdroju w zakresie stężenia pyłu zawieszonego PM10

Pomiary wykonujemy równolegle za pomocą dwóch urządzeń TSI DustTrak rozlokowanych w górnej i dolnej części miejscowości, celem zbadania i porównania jakości powietrza. Urządzenia zostały skalibrowane na Akademii Górniczo-Hutniczej.

 
 

Pomiary jakości powietrza prowadzimy w ramach wspólnej akcji z Radiem Wrocław oraz Instytutem Rozwoju Terytorialnego pt. "Dolny Śląsk bez smogu".

link terra