tytul: Pomiary powietrza w Żernikach Wrocławskichtytul: Pomiary jakości powietrza w Kiełczowie (11.2018)tytul: Pomiary jakości powietrza w Mietkowie (11.2018)tytul: Obu kandydatów na burmistrza Bogatyni smog i jakość powietrza nie interesuje!tytul: Lista pytań do kandydatów na Burmistrza Bogatynitytul: Wspieranie budynków wielorodzinnych i jednorodzinnychtytul: Minister Energii na dwa lata zawiesił walkę ze smogiemtytul: NIK krytykuje ustawę o elektromobilności. Nieskuteczna, bo zbyt restrykcyjna?

Pomiary jakości powietrza w Kobierzycach

opublikowano 6 grudnia 2018r.

Od 5 grudnia br. w ramach akcji Dolny Śląsk bez smogu wykonujemy pomiary jakości powietrza (w zakresie stężenia PM10) w Kobierzycach.

 

Miernik znajduje się na terenie przedszkola przy ul. Robotniczej. Pomiarów dokonujemy za pomocą pyłomierza Krakowskiego Alarmu Smogowego, który został skalibrowany na Akademii Górniczo-Hutniczej

Pyłonierz w Kobierzycach

„Dolny Śląsk bez smogu” to wspólna akcja Radia Wrocław, Dolnośląskiego Alarmu Smogowego oraz Instytutu Rozwoju Terytorialnego – jednostki pomocniczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Radek Lesisz

 

irt
das
rw
link terra