tytul: Pomiary jakości powietrza w Kobierzycachtytul: Pomiary jakości powietrza w Kiełczowie (11.2018)tytul: Pomiary jakości powietrza w Mietkowie (11.2018)tytul: Obu kandydatów na burmistrza Bogatyni smog i jakość powietrza nie interesuje!tytul: Lista pytań do kandydatów na Burmistrza Bogatynitytul: Wspieranie budynków wielorodzinnych i jednorodzinnychtytul: Minister Energii na dwa lata zawiesił walkę ze smogiemtytul: NIK krytykuje ustawę o elektromobilności. Nieskuteczna, bo zbyt restrykcyjna?

Pomiary powietrza w Żernikach Wrocławskich

opublikowano 28 listopada 2018r.

Od 29 listopada br. w ramach akcji Dolny Śląsk bez smogu wykonujemy pomiary jakości powietrza (w zakresie stężenia PM10) w Żernikach Wrocławskich, gmina Długołęka.

 

Miernik znajduje się na terenie przedszkola przy ul. Kolejowej. Pomiarów dokonujemy za pomocą pyłomierza Krakowskiego Alarmu Smogowego, który został skalibrowany na Akademii Górniczo-Hutniczej.

Pyłonierz w Żernikach Wrocławskich

„Dolny Śląsk bez smogu” to wspólna akcja Radia Wrocław, Dolnośląskiego Alarmu Smogowego oraz Instytutu Rozwoju Terytorialnego – jednostki pomocniczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Radek Lesisz

 

irt
das
rw
link terra