tytul: Wyniki pomiarów jakości powietrza w Polanicy-Zdroju w zakresie stężenia pyłu zawieszonego PM10tytul: Pomiary jakości powietrza w Pisarzowicach 23-30.01.2019tytul: Nowa Ruda zasługuje na miano polskiej stolicy smogutytul: Wyniki pomiarów jakości powietrza w Jedlinie-Zdroju w zakresie stężenia pyłu zawieszonego PM10.tytul:  Wyniki pomiarów jakości powietrza w Świeradowie-Zdrój w zakresie stężenia pyłu zawieszonego PM10:tytul: Marszałek apeluje o wycofanie ze sprzedaży węgla brunatnegotytul: Pomiary jakości powietrza w Węglińcu 2019-01-09 do 2019-01-13tytul: PAS ocenia antysmogowe działania rządu – pomimo postępów smog wciąż wygrywa

Wyniki pomiarów jakości powietrza w Szczawnie-Zdrój w zakresie stężenia pyłu zawieszonego PM10:

opublikowano 7 lutego 2019r.

Wyniki pomiarów jakości powietrza w Szczawnie-Zdrój w zakresie stężenia pyłu zawieszonego PM10:

Celem akcji prowadzonej w lutym 2019 jest wykonanie za pomocą dwóch pyłomierzy pomiarów porównawczych w wybranych dolnośląskich miejscowościach, znajdujących się w terenach górskich, gdzie dyspersja zanieczyszczeń powietrza jest skomplikowana i utrudniona, a jakość powietrza może różnić się znacznie już na sąsiedniej ulicy z uwagi na ukształtowanie terenu.

Pomiary wykonujemy równolegle za pomocą dwóch urządzeń TSI DustTrak rozlokowanych w górnej i dolnej części miejscowości, celem zbadania i porównania jakości powietrza. Urządzenia zostały skalibrowane na Akademii Górniczo-Hutniczej.

Pomiary jakości powietrza prowadzimy w ramach wspólnej akcji z Radiem Wrocław oraz Instytutem Rozwoju Terytorialnego pt. "Dolny Śląsk bez smogu".

link terra