tytul: Stanowisko PAS i DAS w sprawie rozporzadzenia ME dot. wymagan jakosciowych dla paliw stałych tytul:  Kopalnia Turów z koncernu PGE zaprzecza, że dokłada się do złego powietrza w Bogatynitytul: Gminy mają w nosie uchwały antysmogowetytul: Lokalny Program Osłonowy dla Wrocawian.tytul: Sejm przyjął ustawę o monitoringu i kontroli jakości paliw stałychtytul: Pożary wysypisk to objaw systemowej choroby.tytul: Uwagi do projektu ustawytytul: Spójrzcie prawdzie w oczy!

Marszałek informuje o uchwałach antysmogowych

opublikowano 6 lipca 2018r.

Marszałek informuje o uchwałach antysmogowych

W dniu 14 czerwca br. Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski rozesłał do wszystkich gmin, starostw oraz powiatowych inspektoratów nadzoru budowlanego z Dolnego Śląska przypomnienie o wchodzących w życie 1 lipca 2018r. uchwałach antysmogowych. Marszałek zwrócił się z prośbą o uwzględnienie przepisów uchwał antysmogowych w procedurach planistycznych, administracyjnych oraz związanych z procesem inwestycyjno-budowlanym prowadzonym przez te jednostki.

Dnia 14 czerwca rozesłany został także apel Marszałka Województwa Dolnośląskiego do przedsiębiorców prowadzących składy węgla i sklepów oferujących węgiel o zapewnienie zgodności sprzedawanych paliw stałych z uchwałami antysmogowymi: „Dopasowanie oferty do zapisów uchwał antysmogowych dla Dolnego Śląska (usunięcie ze sprzedaży węgla brunatnego, mułów, flotokoncentratów węglowych, mieszanek produkowanych z ich wykorzystaniem, czy miału węglowego o uziarnieniu poniżej 3mm) będzie wyrazem społecznej odpowiedzialności Państwa firmy oraz troski o ludzkie życie i zdrowie” – pisze Cezary Przybylski.

link terra