tytul: Spalanie śmieci na działkach trzeba ukrócićtytul: Inwentaryzacja. Trudne słowo na „i”tytul: Dlaczego zakaz palenia węgla i drewna w uzdrowiskach, Wrocławiu i kotlinach górskich?tytul: KOMUNIKAT DOLNOŚLĄSKIEGO ALARMU SMOGOWEGOtytul: Przełom w walce ze smogiem – kopciuchy odchodzą do lamusatytul: konkurs dastytul: Zgłosuj za czystym powietrzem na Dolnym Sląsku!tytul: ECO-MIASTO: Więcej czujników może pomóc w walce ze smogiem

Apel o poparcie uchwał antysmogowych

opublikowano 7 września 2017r.

Na Dolnym Śląsku z powodu zanieczyszczenia powietrza przedwcześnie umiera ok. 3 tysięcy osób, w tym około tysiąc w samym Wrocławiu.

Trujące powietrze powoduje też przewlekłe i nieuleczalne choroby. Prowadzi do znacznego obniżenia jakości życia mieszkańców, którzy nie mają jak i gdzie uciec przed smogiem. Smog groźny jest dla osób starszych, dzieci oraz osób mających problemy z sercem i układem oddechowym.

Przyjęcie całkowitego zakazu spalania paliw stałych dla Wrocławia jest jedynym rozwiązaniem.

Poprzyj zgłoszone projekty uchwał antysmogowych dla Wrocławia, dolnośląskich uzdrowisk i województwa.

Przyłacz się apeluju o uruchomienie, począwszy od roku 2018, programów dotacyjnych na wymianę kotłów i ocieplenie domów dostępnych dla mieszkańców województwa. Walka ze smogiem musi zakładać wsparcie finansowe dla ludzi niezamożnych.

ZAGŁOSUJ: https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/260

Poproś o poparcie kolegów, koleżanki, znajomych.

link terra