×
logo
pomiary
logo

Wyniki pomiarów jakości powietrza w Szczawnie-Zdrój w zakresie stężenia pyłu zawieszonego PM10:

Celem akcji prowadzonej w lutym 2019 jest wykonanie za pomocą dwóch pyłomierzy pomiarów porównawczych w wybranych dolnośląskich miejscowościach, znajdujących się w terenach górskich, gdzie dyspersja zanieczyszczeń powietrza jest skomplikowana i utrudniona, a jakość powietrza może różnić się znacznie już na sąsiedniej ulicy z uwagi na ukształtowanie terenu.

Pomiary wykonujemy równolegle za pomocą dwóch urządzeń TSI DustTrak rozlokowanych w górnej i dolnej części miejscowości, celem zbadania i porównania jakości powietrza. Urządzenia zostały skalibrowane na Akademii Górniczo-Hutniczej.

Pomiary jakości powietrza prowadzimy w ramach wspólnej akcji z Radiem Wrocław oraz Instytutem Rozwoju Terytorialnego pt. "Dolny Śląsk bez smogu".

pomiary powietrza 2018/2019

Celem akcji prowadzonej w lutym 2019 jest wykonanie za pomocą dwóch pyłomierzy pomiarów porównawczych w wybranych dolnośląskich miejscowościach, znajdujących się (...)
W dniach 23-30 stycznia 2019 r. wykonywaliśmy pomiary jakości powietrza w zakresie stężenia pyłu PM10 w Pisarzowicach (gmina Kamienna Góra), (...)
Miernik nr 1 (dolny) zlokalizowany na ul. Korczaka 4 Miernik nr 2 (górny) zlokalizowany na ul. Bronka Czecha 9
W dniach 5-12 grudnia br. wykonywaliśmy pomiary jakości powietrza w zakresie stężenia pyłu PM10 w Kobierzycach, przy współpracy z Urzędem (...)
Od 29 listopada br. w ramach akcji Dolny Śląsk bez smogu wykonujemy pomiary jakości powietrza (w zakresie stężenia PM10) w (...)
więcej

Kim jesteśmy?


Organizacja powstała z inicjatywy obywateli przy wsparciu wrocławskich organizacji społecznych. W EKOCENTRUM we Wrocławiu 9 czerwca 2014 r. odbyło się spotkanie zawiązujące Inicjatywę na rzecz czystego powietrza na Dolnym Śląsku. Wzięli w nim udział zaniepokojeni stanem powietrza mieszkańcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, nauki, biznesu oraz eksperci energetyczni.
Kilka miesięcy później, 7 października 2014 r., podczas spotkania Inicjatywy przyjęto nazwę: Dolnośląski Alarm Smogowy. Inicjatywa na rzecz czystego powietrza. Postanowiono również, że, inicjatywa zarejestruje się jako stowarzyszenie oraz będzie zabiegać o środki na wsparcie kampanii informacyjnej na rzecz czystego powietrza na Dolnym Śląsku.

poczta@dolnoslaskialarmsmogowy.pl