×
logo
pomiary
logo
 

miniprzewodnik

Prezentujemy Państwu broszurę edukacyjną na temat zanieczyszczenia powietrza na Dolnym Śląsku. Miniprzewodnik adresowany jest do wszystkich, którzy pragną zaznajomić się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi zanieczyszczenia powietrza, a także podjąć działania na rzecz ZMIANY.

Skąd się bierze smog?

  • Jakie są normy zanieczyszczeń?
  • Jaki jest stan powietrza na Dolnym Śląsku?
  • Jak wygląda Polska na tle Europy?
  • Jak smog wpływa na nasze zdrowie?
  • Czy jesteśmy skazani na oddychanie zanieczyszczonym powietrzem?
  • Co można z tym zrobić?

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszej broszurze informacyjnej pt.: Miniprzewodnik po wielkim smogu na Dolnym Śląsku.

Dziękujemy serdecznie Wojewódzkiemu Inspektoratowi Ochrony Środowiska za pomoc przy tworzeniu publikacji.

Broszura została opracowana dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu "Od niskiej emisji do wysokiej jakości powietrza". Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA, w partnerstwie ze społeczną inicjatywą na rzecz czystego powietrza Dolnośląski Alarm Smogowy oraz z Fundacją Ekorozwoju. Za treść broszury odpowiada wyłącznie Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA.

W pliku do pobrania znajduje się uaktualniona wersja broszury – poprzedni Miniprzewodnik był wydany na początku 2016 roku.

informacje

Bogatyński Alarm Smogowy zobacz bieżące pomiary pyłomierzem
Wrocław / Bogatynia, 31.10.2018 r. Komunikat prasowy Bogatyńskiego i Dolnośląskiego Alarmu Smogowego
Lista pytań Bogatyńskiego oraz Dolnośląskiego Alarmu Smogowego  do kandydatów na Burmistrza Bogatyni w  II turze (...)
Kopalnia Turów tłumaczy wysokie stężenia pyłów zawieszonych w powietrzu transportem i niską emisją. Dolnośląski (...)
Komunikat prasowy Dolnośląskiego Alarmu Smogowego
W dniach 9 stycznia 2020 r.  - 16 stycznia 2020 r. w ramach regionalnej kampanii ekoedukacyjnej Dobra Atmosfera odwiedziliśmy Jeżów (...)
Pismo Piotra Woźnego Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów Do Spraw Programu CZYSTE POWIETRZE do Roberta Ostrowskiego, Prezesa Zarządu PGE Górnictwo i (...)
Koniec sezonu grzewczego to nie koniec problemów z zanieczyszczeniami powietrza. Wiosenne porządki w ogródkach działkowych oznaczają początek kłopotów ze spalaniem (...)
Zakazane do spalania paliwo z Kopalni Turów nadal jest sprzedawane
Celem akcji prowadzonej w lutym 2019 jest wykonanie za pomocą dwóch pyłomierzy pomiarów porównawczych w wybranych dolnośląskich miejscowościach, znajdujących się (...)
Od kilku lat w sezonie jesienno-zimowym Dolnośląski Alarm Smogowy prowadzi pomiary zanieczyszczenia powietrza w miejscowosciach regionu. Najczęsciej pomiary wykonywane są w mniejszych (...)
powiększ function cancelFullScreen(el) { (...)
pobierz plik pdf: Miniprzewodnik po wielkim smogu na Dolnym Śląsku (2018) Prezentujemy Państwu broszurę edukacyjną na temat zanieczyszczenia powietrza na Dolnym (...)
17 listopada 2015 odbyło się na Politechnice Wrocławskiej otwarte seminarium i warsztaty pt. „Koszty smogu” poświęcone wpływowi zanieczyszczenia powietrza na (...)
więcej

Kim jesteśmy?


Organizacja powstała z inicjatywy obywateli przy wsparciu wrocławskich organizacji społecznych. W EKOCENTRUM we Wrocławiu 9 czerwca 2014 r. odbyło się spotkanie zawiązujące Inicjatywę na rzecz czystego powietrza na Dolnym Śląsku. Wzięli w nim udział zaniepokojeni stanem powietrza mieszkańcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, nauki, biznesu oraz eksperci energetyczni.
Kilka miesięcy później, 7 października 2014 r., podczas spotkania Inicjatywy przyjęto nazwę: Dolnośląski Alarm Smogowy. Inicjatywa na rzecz czystego powietrza. Postanowiono również, że, inicjatywa zarejestruje się jako stowarzyszenie oraz będzie zabiegać o środki na wsparcie kampanii informacyjnej na rzecz czystego powietrza na Dolnym Śląsku.

poczta@dolnoslaskialarmsmogowy.pl