tytul: Kampania ochrony powietrza we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku.tytul: Normytytul: stacje pomiaru jakości powietrza na Dolnym Śląskutytul: Wrocławianie mało wiedzą, kto i kiedy ich truje !tytul: kto nas trujetytul: Polskie powietrze - najgorsze w Europietytul: zdrowietytul: W Dzień Zaduszny o duszącym problemie

Miniprzewodnik po wielkim smogu na Dolnym Śląsku (2016)

opublikowano 2 marca 2017r.

Prezentujemy Państwu broszurę edukacyjną na temat zanieczyszczenia powietrza na Dolnym Śląsku. Miniprzewodnik adresowany jest do wszystkich, którzy pragną zaznajomić się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi zanieczyszczenia powietrza, a także podjąć działania na rzecz ZMIANY.

Skąd się bierze smog?

  • Jakie są normy zanieczyszczeń?
  • Jaki jest stan powietrza na Dolnym Śląsku?
  • Jak wygląda Polska na tle Europy?
  • Jak smog wpływa na nasze zdrowie?
  • Czy jesteśmy skazani na oddychanie zanieczyszczonym powietrzem?
  • Co można z tym zrobić?

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszej broszurze informacyjnej pt.: Miniprzewodnik po wielkim smogu na Dolnym Śląsku.

Dziękujemy serdecznie Wojewódzkiemu Inspektoratowi Ochrony Środowiska za pomoc przy tworzeniu publikacji.

Broszura została opracowana dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu "Od niskiej emisji do wysokiej jakości powietrza". Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA, w partnerstwie ze społeczną inicjatywą na rzecz czystego powietrza Dolnośląski Alarm Smogowy oraz z Fundacją Ekorozwoju. Za treść broszury odpowiada wyłącznie Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA.

W pliku do pobrania znajduje się uaktualniona wersja broszury – poprzedni Miniprzewodnik był wydany na początku 2016 roku.

pobierz plik pdf: Miniprzewodnik po wielkim smogu na Dolnym Śląsku (2016)

Miniprzewodnik po wielkim smogu na Dolnym Śląsku (2016)


link terra