tytul: Wkrótce uchwała antysmogowa na Dolnym Śląsku?tytul: Będzie zakaz palenia węglem i drewnem na Dolnym Śląsku? tytul: Wrocławscy radni chcą walczyć ze smogiem. tytul: Rafał Dutkiewicz pisze do marszałka w sprawie walki ze smogiem. Będzie uchwała?tytul: Zakaz spalania węgla w Krakowietytul: Kilka uwag nt. błękitnego węgla. Warto o tym dłużej podyskutować.tytul: Smog to nie tylko Kraków, w Zakopanem źle od paru dni tytul: Raport GIOŚ przedstawiający zanieczyszczenie powietrza

Miniprzewodnik po wielkim smogu we Wrocławiu

opublikowano 26 stycznia 2016r.

Miniprzewodnik adresowany jest do wszystkich, którzy pragną zaznajomić się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi zanieczyszczenia powietrza, nie tylko we Wrocławiu.

  • Skąd się bierze smog?
  • Skąd biorą się przekroczenia norm we Wrocławiu?
  • Jak wygląda Polska na tle Europy?
  • Jak smog wpływa na nasze zdrowie?
  • Czy jesteśmy skazani na oddychanie zanieczyszczonym powietrzem?
  • Co można z tym zrobić?

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszej broszurze informacyjnej pt.: Miniprzewodnik po wielkim smogu. Broszura powstała jako mutacja krakowskiej publikacji o tym samym tytule, przy czym wersja wrocławska została wzbogacona o szereg nowych zagadnień oraz aktualnych informacji na temat Wrocławia i Polski w świecie.

Miniprzewodnik adresowany jest do wszystkich, którzy pragną zaznajomić się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi zanieczyszczenia powietrza, nie tylko we Wrocławiu. Broszura podaje też wskazówki dla tych, którzy pragną w jakiś sposób działać na rzecz poprawy jakości powietrza, którym wszyscy oddychamy.

Broszura została sfinansowana ze środków Gminy Wrocław w ramach projektu „Wrocławski Alarm Smogowy” realizowanego przez Stowarzyszenie Ekologiczne Eko-Unia w partnerstwie z Fundacją Ekorozwoju oraz społeczną inicjatywą na rzecz czystego powietrza Dolnośląski Alarm Smogowy. Dziękujemy serdecznie Wojewódzkiemu Inspektoratowi Ochrony Środowiska za pomoc przy tworzeniu broszury. Na okładce znalazła się grafika Grzegorza Myćki, opracowanie graficzne wykonał Dorian Denes, a spięcie merytoryczne Radek Lesisz.


link terra