tytul: Działkowy sezon smogowytytul: DAS pyta się o wrocławski ZZK o przygotowanie budynków do zapobiegania smogowi w mieście. tytul: Zbiór często zadawanych pytań i odpowiedzi dotyczących prawnych aspektów kontroli przestrzegania uchwał antysmogowychtytul: Węgiel brunatny jak dopalaczetytul: Wyniki pomiarów jakości powietrza w Polanicy-Zdroju w zakresie stężenia pyłu zawieszonego PM10tytul: Pomiary jakości powietrza w Pisarzowicach 23-30.01.2019tytul: Nowa Ruda zasługuje na miano polskiej stolicy smogutytul: Wyniki pomiarów jakości powietrza w Jedlinie-Zdroju w zakresie stężenia pyłu zawieszonego PM10.

Rusz powietrzem..., bo możesz – kampania społeczna na rzecz walki ze smogiem

opublikowano 22 lutego 2019r.

Stowarzyszenie BuggyGym w ramach kampanii „Zima nie jest zła” 23 lutego organizuje event „Rusz powietrzem z BuggyGym”. Wydarzenie pod honorowym patronatem Ministra Środowiska odbędzie się w kilku miejscowościach: Wrocławiu, Ostrowcu Świętokrzyskim, Białymstoku, Cieszynie, Kaliszu, Długołęce, Szczecinie.

Rusz powietrzem..., bo możesz – kampania społeczna na rzecz walki ze smogiem

Event ma na celu upowszechnienie wiedzy o zanieczyszczeniu powietrza, jego źródłach i skutkach zdrowotnych wśród rodziców małych dzieci. Wiemy, jak ważny jest ruch na świeżym powietrzu, zwłaszcza dla najmłodszych. Akcja ma nie tylko wyjaśniać przyczyny powstawania smogu oraz sposoby jego monitorowania, zwracając uwagę na jakość powietrza w Polsce, ale przede wszystkim zachęcić do podejmowania działań, które przyczynią się do zmniejszenia emisji szkodliwych zanieczyszczeń. Chcemy pokazać w jaki sposób indywidualne decyzje mogą przyczynić się do poprawy sytuacji. Ważne jest dla nas uświadomienie rodzicom znaczenia ich indywidualnych wyborów dla jakości powietrza, a co za tym idzie – stanu zdrowia i komfortu życia ich samych oraz najbliższych.

Na evencie głos zabiorą przedstawiciele Lokalnych Alarmów Smogowych: Białostockiego Alarmu Smogowego, Dolnośląskiego Alarmu Smogowego oraz Ustrońskiego Alarmu Smogowego. Na uczestników czekać będą warsztaty, prelekcje, pogadanki czy quizy dotyczące jakości powietrza m.in. warsztaty czyste powietrze oraz aktywna rodzina. Ale to nie wszystko. Organizatorki przygotowały dla rodziców i najmłodszych również szereg innych atrakcji m.in. warsztaty z sensomotoryki oraz sensoplastyki, warsztaty ze snu, zumbę kids, sportowe konkurencje, gry i zabawy.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął także Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, a p atronat medialny - portal SmogLab, poświęcony sprawom środowiska i zdrowia. Jego wydawcą jest Krakowski Alarm Smogowy. Patronat medialny sprawują również portal eGAGA.pl, SportowaRodzina.pl, serwis internetowy „BBFAN Portal regionu Bielska-Białej, Żywca oraz Cieszyna” oraz Beskid News.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie BuggyGym, działające od 2015 roku. Jesteśmy grupą rodziców małych dzieci, którzy pragną promować aktywność fizyczną z małym dzieckiem (najlepiej na świeżym powietrzu) oraz zdrowy styl życia wśród innych rodziców. Profesjonalnie przeszkoleni instruktorzy prowadzą zajęcia dostosowane dla mam w każdym okresie po porodzie. Treningi BuggyGym gromadzą aktywnie ćwiczące mamy z dziećmi w całej Polsce, a także ich rodziny, dla których zdrowie najbliższych jest wartością nadrzędną.

Więcej informacji o samym wydarzeniu na stronie internetowej Stowarzyszenia
http://www.buggygym.pl/rusz-powietrzem-buggygym-3/
natomiast o problemie smogu dla najmłodszych na blogu
http://www.buggygym.pl/blog/straszny-smog-czyli-dlaczego-smog-niebezpieczny-dla-malych-dzieci/

Sylwia Drob
ruszpowietrzemzbuggygym@gmail.com

link terra