×
logo
pomiary
logo
 

masa smogowa

Serdecznie zapraszamy na Antysmogową Masę Krytyczną!


W najbliższy piątek o 18:00 z pl. Bema ruszy Antysmogowa Masa Krytyczna. Pierwszy w 2015 roku przejazd będzie się odbywał pod hasłem: TAK dla czystego powietrza we Wrocławiu!
Wszyscy na przejazd załóżmy przeciwpyłowe maseczki oraz odpowiednio oświetlamy rowery! Swoim przejazdem zademonstrujemy poparcie dla czystego powietrza we Wrocławiu oraz dla Dolnośląskiego Alarmu Smogowego – oddolnej inicjatywy na rzecz czystego powietrza!
Wrocław ma poważny problem z zanieczyszczonym powietrzem: mieszkańcy są truci przez spalany  w piecach węgiel i śmieci oraz wyziewy z rur samochodowych!

Jeśli rower, który nie truje, ma być alternatywą dla aut, muszą powstać kluczowe udogodnienia dla rowerzystów: na ulicy Widok, Piaskowej i pl. Orląt Lwowskich!

Masa przejedzie pod Elektrociepłownią, która jest najlepszym rozwiązaniem na ogrzewanie w mieście, a także pod automatyczną stacją Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska do pomiaru zanieczyszczeń powietrza.

Nie stać nas na morowe powietrze

W ramach podsumowania sezonu grzewczego 2019/2020 Dolnośląski Alarm Smogowy (DAS) zlecił badania, w których mieszkańców Wrocławia po raz kolejny zapytano (...)
W dniach 27 lutego 2020 r.  - 5 marca 2020 r. w ramach regionalnej (...)
Przed rozpoczęciem nowego sezonu grzewczego Dolnośląski Alarm Smogowy (DAS) po raz kolejny zlecił badania (...)
Wrocław to piękne i dumne miasto, którego najcenniejszą wartością są jego mieszkańcy. Nie stać (...)
Wdrażanie dolnośląskich uchwał antysmogowych wymaga aktywnego zaangażowania władz gminy, zwłaszcza w sferze kontroli ich (...)
Pismo Piotra Woźnego Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów Do Spraw Programu CZYSTE POWIETRZE do Roberta (...)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
Dolnośląski Alarm Smogowy

Kim jesteśmy?


Organizacja powstała z inicjatywy obywateli przy wsparciu wrocławskich organizacji społecznych. W EKOCENTRUM we Wrocławiu 9 czerwca 2014 r. odbyło się spotkanie zawiązujące Inicjatywę na rzecz czystego powietrza na Dolnym Śląsku. Wzięli w nim udział zaniepokojeni stanem powietrza mieszkańcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, nauki, biznesu oraz eksperci energetyczni.
Kilka miesięcy później, 7 października 2014 r., podczas spotkania Inicjatywy przyjęto nazwę: Dolnośląski Alarm Smogowy. Inicjatywa na rzecz czystego powietrza. Postanowiono również, że, inicjatywa zarejestruje się jako stowarzyszenie oraz będzie zabiegać o środki na wsparcie kampanii informacyjnej na rzecz czystego powietrza na Dolnym Śląsku.

poczta@dolnoslaskialarmsmogowy.pl