logo
logo
 

zaproszenie 25012019

happening i konferencja prasowa


Dolnośląskiego Alarmu Smogowego


25 stycznia 2019 r. (piątek),
godz. 11:00
ul. Piłsudskiego 56
(Pomnik Anonimowego Przechodnia)

pobierz apel DAS: Smog u bram!
Wrocław od kilku dni przeżywa najcięższy w tym roku atak smogu. Krytyczna sytuacja panuje w tych dolnośląskich uzdrowiskach, które ze względu na drastyczne przekroczenia norm zanieczyszczeń na moment przed rozpoczęciem ferii w naszym województwie nie nadają się obecnie na zimowy wypoczynek.

W piątek 25 stycznia 2019 r. (piątek), o godzinie 11:00 aktywiści Dolnośląskiego Alarmu Smogowego uruchomią happeningowy alarm.

Ze względu na oprawę wizualną wydarzenia serdecznie zapraszamy również fotoreporterów!

okna
Antysmogowe tezy dla Wrocławia

Wrocław to piękne i dumne miasto, którego najcenniejszą wartością są jego mieszkańcy. Nie stać na marnotrawienie ich (...)
Działkowy sezon smogowy
Koniec sezonu grzewczego to nie koniec problemów z zanieczyszczeniami powietrza. Wiosenne porządki w ogródkach działkowych oznaczają początek (...)
DAS pyta się o wrocławski ZZK o przygotowanie (...)
DAS złożył 19.03.2019r. wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Pytania dotyczyły sposbu ogrzewania budynków i ich zabezpieczenia termicznego.
Zbiór często zadawanych pytań i odpowiedzi dotyczących prawnych (...)
Wdrażanie dolnośląskich uchwał antysmogowych wymaga aktywnego zaangażowania władz gminy, zwłaszcza w sferze kontroli ich zapisów. Obowiązujące w (...)
Węgiel brunatny jak dopalacze
Zakazane do spalania paliwo z Kopalni Turów nadal jest sprzedawane
Rusz powietrzem..., bo możesz – kampania społeczna na (...)
Stowarzyszenie BuggyGym w ramach kampanii „Zima nie jest zła” 23 lutego organizuje event „Rusz powietrzem z BuggyGym”. (...)
Wyniki pomiarów jakości powietrza w Polanicy-Zdroju w zakresie (...)
Celem akcji prowadzonej w lutym 2019 jest wykonanie za pomocą dwóch pyłomierzy pomiarów porównawczych w wybranych dolnośląskich (...)
Dolnośląski Alarm Smogowy
Dolnośląski Alarm Smogowy

Kim jesteśmy?


Organizacja powstała z inicjatywy obywateli przy wsparciu wrocławskich organizacji społecznych. W EKOCENTRUM we Wrocławiu 9 czerwca 2014 r. odbyło się spotkanie zawiązujące Inicjatywę na rzecz czystego powietrza na Dolnym Śląsku. Wzięli w nim udział zaniepokojeni stanem powietrza mieszkańcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, nauki, biznesu oraz eksperci energetyczni.
Kilka miesięcy później, 7 października 2014 r., podczas spotkania Inicjatywy przyjęto nazwę: Dolnośląski Alarm Smogowy. Inicjatywa na rzecz czystego powietrza. Postanowiono również, że, inicjatywa zarejestruje się jako stowarzyszenie oraz będzie zabiegać o środki na wsparcie kampanii informacyjnej na rzecz czystego powietrza na Dolnym Śląsku.

poczta@dolnoslaskialarmsmogowy.pl