logo
logo
 

zgłoszenia

Jeśli kiedykolwiek napotkałeś problemy w dostępie do informacji o środowisku prosimy Cię o wypełnienie poniższej ankiety. Twoje odpowiedzi mogą przyczynić się do lepszej ochrony przyrody dzięki zwiększeniu jawności i wzmocnieniu społecznego nadzoru nad decyzjami w tym zakresie.
 

artykuły

wykazConnections
uchwały anysmogowe
Wrocław to piękne i dumne miasto, którego najcenniejszą wartością są jego mieszkańcy. Nie stać na marnotrawienie ich życia i zdrowia. (...)
Koniec sezonu grzewczego to nie koniec problemów z zanieczyszczeniami powietrza. Wiosenne porządki w ogródkach działkowych oznaczają początek kłopotów ze spalaniem (...)
Zakazane do spalania paliwo z Kopalni Turów nadal jest sprzedawane
Od 1 lipca 2018 roku, zgodnie z uchwałami antysmogowymi dla Dolnego Śląska, zabronione jest spalanie m.in. węgla brunatnego oraz paliw (...)
W dniach 12-18 grudnia br. wykonywaliśmy pomiary jakości powietrza w zakresie stężenia pyłu PM2,5 w Dobrzykowicach (gmina Czernica), przy współpracy (...)
Wrocław / Bogatynia, 31.10.2018 r. Komunikat prasowy Bogatyńskiego i Dolnośląskiego Alarmu Smogowego
Idzie sezon smogowy. Czas odnieść się do pojawiających się postulatów wprowadzenia darmowej komunikacji zbiorowej w dni smogowe. Przypomnijmy sobie jakie (...)
×
wyniki pyłomierzas
Od kilku miesięcy Dolnośląski Alarm Smogowy prowadzi pomiary zanieczyszczenia powietrza w miejscowosciach Regionu. Najczęsciej pomiary wykonywane są w (...)
prezydent
mapa smotgu eua
powiększ function cancelFullScreen(el) { (...)
miniprzewodnik
pobierz plik pdf: Miniprzewodnik po wielkim smogu na Dolnym Śląsku (2018) Prezentujemy Państwu broszurę edukacyjną na temat zanieczyszczenia (...)
Relacja: Konferencja KOSZTY SMOGU
17 listopada 2015 odbyło się na Politechnice Wrocławskiej otwarte seminarium i warsztaty pt. „Koszty smogu” poświęcone wpływowi (...)
APEL DO WŁADZ SAMORZĄDOWYCH WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO ORAZ (...)
więcej

Kim jesteśmy?


Organizacja powstała z inicjatywy obywateli przy wsparciu wrocławskich organizacji społecznych. W EKOCENTRUM we Wrocławiu 9 czerwca 2014 r. odbyło się spotkanie zawiązujące Inicjatywę na rzecz czystego powietrza na Dolnym Śląsku. Wzięli w nim udział zaniepokojeni stanem powietrza mieszkańcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, nauki, biznesu oraz eksperci energetyczni.
Kilka miesięcy później, 7 października 2014 r., podczas spotkania Inicjatywy przyjęto nazwę: Dolnośląski Alarm Smogowy. Inicjatywa na rzecz czystego powietrza. Postanowiono również, że, inicjatywa zarejestruje się jako stowarzyszenie oraz będzie zabiegać o środki na wsparcie kampanii informacyjnej na rzecz czystego powietrza na Dolnym Śląsku.

poczta@dolnoslaskialarmsmogowy.pl